W Polskim Radiu Rzeszów

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: wtorek, 02 październik 2018 Super User

Przedstawiciele Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Przystań" gościli w Polskim Radiu Rzeszów. Prezes Stowarzyszenia Jan Kosior, koordynator projektu "Przybyłem, zobaczyłem, opowiem" Waldemar Kokoszka i uczestniczka tego projektu Anna Maziarz oraz uczestniczki projektu "Kuferek Gier" Kamila Rusin i Karolina Wieczerzak opowiadali o działalności stowarzyszenia i realizowanych przez młodzież projektach.

Czytaj więcej: W Polskim Radiu Rzeszów

Rekrutacja do projektu "Kuferek gier"

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: wtorek, 12 czerwiec 2018 Super User

Trwa rekrutacja do projektu "Kuferek gier", który będzie realizowany przez SIL "Przystań" w ramach programu "Równać Szanse 2018".
Rekrutacja jest nie lada wyzwaniem. Ale do końca czerwca powinniśmy zdążyć. W trakcie spotkania kandydaci na projektowiczów ochoczo zawiesili nowy baner, który otrzymaliśmy od Fundacji. Może ten baner przyciągnie więcej chętnych do realizacji projektu... Oby
Na razie nie poddajemy się.

 

O nas

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: czwartek, 11 sierpień 2016 Super User

Działalność Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Przystań" w Ulanowie dotyczy aktywizowania i integrowania środowiska lokalnego, inicjowania i wspierania działań na rzecz rozwoju edukacji i kultury, ekologii i ochrony przyrody, rozwoju kultury fizycznej, sportu, rekreacji i turystyki oraz kultywowanie lokalnych tradycji.

SIL „Przystań” w Ulanowie działa od marca  2007 r. i liczy 28 członków. 

Swoją działalność stowarzyszenie rozpoczęło od realizacji projektu „Echa flisackich spławów” w ramach którego zorganizowano 2 spływy kajakowe, spotkania młodzieży z retmanami, wykonanie modelu tratwy i modeli tratewek, opracowanie i wydanie folderu promującego gminę Ulanów,  napisanie i wystawienie sztuki „Od Flisu do Flisu”,  opracowanie dokumentacji zdjęciowej i relacji filmowej ze spotkań i spływów.

W roku 2011 Stowarzyszenie otrzymało grant na realizację trwającego 15 miesięcy projektu turystycznego „W znane i nieznane”. Działania w tym projekcie to: 2 spływy kajakowe na trasie Księżpol – Ulanów, wycieczki rowerowe po gminie dla młodzieży gimnazjalnej, opracowanie informatora turystycznego „Ulanów i okolice – trasa rowerowa po południowej części gminy”, założenie Młodzieżowego Klubu Turystycznego. wycieczka wielokulturowa po kresach wschodnich Podkarpacia dla młodzieży  (w ramach współpracy ze stowarzyszeniem Homo Faber z Lublina), dwudniowa wycieczka w Bieszczady dla młodzieży gimnazjalnej, przygotowywanie wystaw fotograficznych będących relacją z realizacji projektu.

 Stowarzyszenie zostało nominowane  przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży do zamkniętego konkursu grantowego „Projekty Modelowe – Publikacje”. Efektem udziału w tym konkursie było opracowanie i wydanie publikacji „W znane i nieznane z Klubem Włóczykija”, opisującej metodę pracy z młodzieżą w oparciu o działania związane z turystyką oraz upowszechnienie tej metody poprzez przeszkolenie 40 osób z 20 organizacji w ramach projektu „Wyrusz w znane i nieznane z Klubem Włóczykija”.

Rok 2013, to udział organizacji w następnej edycji konkursu grantowego Polskiej Fundacji Dzieci i Młodzieży.

W ramach „Równać Szanse 2013” stowarzyszenie realizuje projekt artystyczny “Spotkajmy się na scenie”. Działania w tym projekcie to: Warsztaty dziennikarskie, fotograficzne, filmowe i informatyczne dla młodzieży; zajęcia teatralne, taneczne i wokalne; systematyczna praca nad przygotowaniem spektaklu (opracowanie scenariusza, obsada, próby, scenografia, kostiumy); wyjazdy do teatru.

Stowarzyszenie może się pochwalić bazą kajakową i działaniami na rzecz propagowania turystyki 

i rekreacji.  Ważny obszar działalności stowarzyszenia to akcje charytatywne.

Organizacja podejmuje też działania na rzecz kultury i tradycji. Oprócz trzech koncertów charytatywnych, zorganizowane zostały jeszcze dwa koncerty – wigilijny i patriotyczny.

Powstały także publikacje: “Echa flisackich spławów”, w której opisanie zostały tradycje flisackie naszego regionu.  “Kronika trzech flisów” będąca transkrypcją wspomnień retmana Stanisława Zwolaka wydana w formie elektronicznej. Opis Trasy kajakowej „Śladami bobrów”, Harasiuki Ulanów w ramach współpracy z Lokalną Grupą Działania Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Ziemi Niżańskiej”.

 

Stowarzyszenie współpracuje z Zespołem Szkół w Ulanowie i Bractwem Flisackim p.w. Św. Barbary w Ulanowie.

 

Pracami Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych "Przystań" w Ulanowie kieruje Zarząd, w skład którego wchodzą  nauczyciele Zespołu Szkół w Ulanowie. 

 

Wesołych Świąt!

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: wtorek, 20 grudzień 2016 Super User

Zawsze ilekroć uśmiechasz się do swojego brata, jest Boże Narodzenie. Zawsze ilekroć milkniesz, by innych wysłuchać, jest Boże Narodzenie.

Czytaj więcej: Wesołych Świąt!

W budowie

Kategoria: Uncategorised Opublikowano: środa, 27 lipiec 2016 Super User

Przepraszamy, roboty drogowe!