Pierwszy odcinek "Kulinarnego wehikułu"

Kategoria: 2015 Opublikowano: czwartek, 17 grudzień 2015 Irena Serafin Drukuj E-mail

Zapraszamy do obejrzenia pierwszego odcinka programu "Kulinarny Wehikuł" nagranego w listopadzie przez uczestników projektu "Poszukiwacze zapomnianych smaków" realizowanego przez SIL "Przystań" w ramach Programu "Równać Szanse 2015".

Gimnazjaliści z Ulanowa chcą ocalić od zapomnienia tradycyjne przepisy z naszego regionu. Na pierwszy ogień poszła drożdżówka nazwana "Drożdżówką pani Ewy", albo "Bułką projektową". Życzymy miłego oglądania oraz korzystania z naszych przepisów.

Kulinarny wehikuł - odcinek 1 "Drożdżówka pani Ewy"

Zapraszamy też do przeczytania relacji jednej z uczestniczek projektu, Martyny Madej.

30 listopada 2015 roku odbyło się pieczenie "drożdżówki projektowej" wg przepisu Pani Ewy Hasiak, w oparciu o scenariusz opracowany przez Kasię Wojtak, Magdę Kida, Paulinę Skalny i Ewę Siembida.

W skład drużyny uczestniczącej w powstaniu pierwszego odcinka serialu "Kulinarny wehikuł" wchodzili :

Dominika Kida i Patrycja Tkaczuk jako "kucharki i aktorki", 

a także zaplecze techniczne w składzie :

Kordian Szafran - obsługa kamery, montaż odcinka, 

Martyna Madej - dziennikarska relacja z działań, 

Ilona Krawiec - obsługa aparatu fotograficznego, przygotowanie galerii. 

Dnia 30.11.2015 r wyżej wymienione osoby spotkały się wraz z autorką przepisu Panią Ewą Hasiak w jej domu, w celu nakręcenia pierwszego z dziesięciu planowanych odcinków serialu "Kulinarny wehikuł".

Na pracy i przygotowaniu smakołyku cała ekipa spędziła około czterech godzin. 

Pierwsza godzina minęła bardzo szybko na kręceniu zaledwie kilku ujęć. Dziewczyny - Patrycja i Dominika w ciągu krótkiego czasu wypowiadał słowa "Nie. Jeszcze raz! Pomyliłam się!" tak często, że można by uznać to za rekord świata. Przez godzinę kuchnia Pani Ewy wypełniona była śmiechem szóstki rozbawionych osób. Po kilku(dziesięciu) próbach zachowania powagi przed obiektywem kamery "kucharki" złapały "pomyślne wiatry" i dalej wszystko szło jak po maśle. Dwie godziny później drożdżówki były gotowe, a dziewczyny z zaraźliwymi uśmiechami na twarzach wkładały je do piekarnika. Teraz pozostało czekać na wyciągnięcie gotowego wypieku z piekarnika i spróbowanie tej pyszności, ubóstwianej przez wszystkich uczestników projektów z Programu "Równać Szanse" realizowanych przez SIL "Przystań". Oczywiście w gotowaniu istnieje strona przyjemna, czyli jedzenie, jak również ta, za którą nie wszyscy przepadają - sprzątanie. No cóż. Kuchnia Pani Ewy musiała zostać doprowadzona do porządku, po "pierwszej mącznej wojnie światowe"j, jaka miała tam miejsce. Oprócz kuchni do porządku musiały doprowadzić się "ofiary" białej potyczki. Dziewczyny i jeden chłopak za sprawą czarodziejskiego proszku - mąki, w jednej chwili, jak za dotknięciem magicznej różdżki, z nastolatków o pięknych czuprynach zmienili się w... równie młodych nastolatków, tyle że o siwych włosach. Całe popołudnie spędzone przy drożdżówce było przepełnione dobrą atmosferą, mnóstwem śmiechu i zapału. Nie zabrakło także uczuć, które zostały włożone w wyrób ciasta. 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć zamieszczonych w galerii. Wkrótce też ukaże się pierwszy odcinek naszego kulinarnego serialu, o czym z radością poinformujemy.

Odsłony: 3410