Realizujemy projekt w ramach programu Równać Szanse 2018!

Kategoria: 2018 Opublikowano: niedziela, 27 maj 2018 Super User Drukuj E-mail

Po raz piąty Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Przystań" otrzymało dotację w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym Równać Szanse!

22 maja Polska Fundacja Dzieci i Młodzieży ogłosiła wyniki OKG Równać Szanse 2018. 

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszym etapem było przygotowanie diagnozy środowiska lokalnego, drugim napisanie projektu. Do drugiego etapu zakwalifikowało się 57 organizacji, z czego 44 złożyło wniosek. Spośród nich Komisja Ekspertów wybrała 29 najlepszych projektów.

Jesteśmy na liście laureatów!

Od 1 lipca rozpoczynamy realizację projektu pt. "Kuferek gier", w którym uczestniczyć będzie 24 osobowa grupa uczniów z klas VI i VII szkoły podstawowej oraz klas III gimnazjum w Ulanowie.

Tematem wiodącym projektu będą szeroko rozumiane gry. Młodzi ludzie skoncentrują się na temacie gier dawniej i dziś. Poznają gry strategiczne, ruchowe, zespołowe, miejskie, karciane oraz formę połączenia gier komputerowych z działaniem w realnym świecie, czyli "Escape rooms". Zdobędą również informacje na temat gier i zabaw z dzieciństwa ich rodziców i dziadków. Do spędzania czasu z wykorzystaniem różnorodnych gier zaproszą swoje koleżanki i kolegów ze szkoły oraz przedszkolaki.

Odsłony: 2710