Polsko - niemiecka wymiana młodzieży 2022

Kategoria: Wymiana polsko - niemiecka Opublikowano: sobota, 22 październik 2022 Super User Drukuj E-mail

 

W dniach od 12.09 do 16.09 osiemnaścioro młodych ludzi, uczniów trzech szkół gminy Ulanów (Bielin, Wólki Tanewskiej i Ulanowa) przeżyło pięć pięknych, owocnych dni w Krzyżowej (koło Świdnicy), gdzie odbyła się tegoroczna polsko – niemiecka wymiana młodzieży. Organizatorami i jednocześnie opiekunami obecnej wymiany młodzieży są członkowie Stowarzyszenia Inicjatyw Lokalnych Przystań : Jan Kosior oraz Alina Mróz i Katarzyna Domaradzka (nauczycielki języka niemieckiego i angielskiego z wymienionych szkół).

W ramach przygotowania do wyjazdu młodzież pod okiem pań doskonaliła umiejętności językowe, uczestniczyła w zajęciach integracyjnych oraz spływie kajakowym. W trakcie wymiany młodzież porozumiewała się z rówieśnikami z Niemiec głównie w języku angielskim i niemieckim. Zabawy, sport i wspólne rozmowy sprzyjały pełnej integracji polsko niemieckiej. Po wielu przygotowaniach i przeżyciach przed, w trakcie i po wymianie, pozostaje nam stwierdzić, że warto poświęcić czas i zainwestować w młodzież, która pokazała się jako niezwykle kreatywna, nieprzeciętna i zaangażowana w pracę nad sobą.

Dziękujemy dyrekcji szkół w Bielinach, Wólce Tanewskiej i Ulanowie za umożliwienie uczniom udziału w wymianie młodzieży oraz Gminie Ulanów i Fundacji PNWM w Poczdamie za dofinansowanie programu wymiany.

Jan Kosior – prezes SIL Przystań

ZAPRASZAMY DO GALERII

Odsłony: 1133