Bieg Niepodległości 2015

Kategoria: 2015 Opublikowano: środa, 11 listopad 2015 Irena Serafin

Bieg Niepodległości, który odbył się w 8 listopada 2015 r. rozpoczął obchody Święta Niepodległości w Ulanowie. Wydarzenie to było jednym z działań w ramach projektu Organizacja IV Biegu Niepodległości i Festiwalu Pieśni Patriotycznej "Mojej Ojczyźnie" realizowanego przez SIL "Przystań" przy współpracy z Zespołem Szkół w Ulanowie", finansowanego ze środków Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Jak co roku bieg przyciągnął mnóstwo uczestników oraz kibiców. Łącznie udział wzięło 101 biegaczy. W biegu głównym uczestniczyło 40 osób. Gościem honorowym był Grzegorz Sudoł – polski lekkoatleta specjalizujący się w chodzie sportowym.

Impreza rozpoczęła się złożeniem kwiatów przed tablicą Pamięci Narodowej przez uczestników biegu, przedstawicieli Zespołu Szkół w Ulanowie oraz zaproszonych gości. Właściwe zmagania wystartowały od sztafety rodzinnej na dystansie 4 x 250 metrów, po czym odbyły się starty w poszczególnych kategoriach wiekowych, a wszystko zakończyło się biegiem głównym na dystansie 3000 m. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy. Dla najlepszych w każdej kategorii przewidziano puchary oraz medale, które wręczyła dyrektor Zespołu Szkół Teresa Pracownik. Sztafetę rodzinną wygrała rodzina Państwa Bieleckich (w składzie: Oliwia, Dawid, Bartłomiej). W biegu głównym wśród kobiet najlepsza okazała się Małgorzata Siembida z Borków, a wśród mężczyzn Łukasz Skiba z Resovii Rzeszów. Specjalne puchary otrzymali także najmłodszy uczestnik biegu – trzyletni Radosław Łach oraz najstarszy – Stanisław Młynarski z Zarzecza (rocznik 1954). Najmłodszym uczestnikiem biegu głównego był Maksymilian Szewc.

Najwięcej emocji wzbudziło losowanie nagród rzeczowych w postaci sprzętu turystyczno - sportowego. Wszystkie nagrody, puchary oraz medale zostały ufundowane przez Podkarpackie Kuratorium Oświaty w Rzeszowie.

Dziękujemy uczestnikom i gościom za udział i zapraszamy do biegania w przyszłym roku!

Odsłony: 3042